Dofinansowanie na realizację projektu „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie laureatów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). PW otrzyma prawie 36 mln zł dofinansowania na realizację projektu „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

Na podstawie podpisanej w grudniu 2018 r. umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju od 1 marca 2019 r. Politechnika Warszawska rozpocznie realizację 4-letniego projektu dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, pn. NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój – Współpraca.

Projekt ten jest uzupełnieniem działań zapoczątkowanych w marcu 2018 r. w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”, na który Uczelnia otrzymała dofinansowanie w pierwszej edycji konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni.

Projekt podzielony jest na 31 zadań w ramach wszystkich 6 modułów działań jakie były przewidziane w konkursie. Dedykowany jest studentom i pracownikom Politechniki Warszawskiej. W okresie realizacji Projektu (do lutego 2023 r.) ponad 2 tysiące osób zostanie objętych wsparciem i podniesie swoje kompetencje.

Budżet projektu to 36 874 771,07 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 35 768 527,93 zł.

Koordynatorem Projektu na Uczelni jest Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Zadania projektu realizować będzie 11 wydziałów oraz 6 innych jednostek Uczelni.

Wkrótce na stronie pojawią się szczegółowe informacje dotyczące nowego projektu.