NERW 2 PW | Zadanie 24

Katalog INFORMATYKA w Repozytorium Otwartych Zasobów Edukacyjnych SEZAM

Zadanie jest kontynuacją działań podjętych w zadaniu 46 projektu NERW PW „SEZAM: System Edukacyjnych Zasobów Akademickich i Multimedialnych”.W ramach tego zadania repozytorium e_SEZAM zostanie rozszerzone o zasoby edukacyjne z dziedziny INFORMATYKA. Celem zadania jest zwiększenie efektywności nauczania w PW, poprzez udostępnienie otwartych materiałów dydaktycznych o poziomie odpowiadającym studiom I-go i II-go stopnia w PW. Materiały upubliczniane są na zasadzie licencji Creative Commons. Utworzenie i rozbudowywanie repozytorium powinno pozwolić na podwyższenie prestiżu i podtrzymanie pozycji uczelni, zwiększenie zasięgu jej oddziaływania oraz zwiększenie zainteresowania uczelnią osób spoza środowiska akademickiego.

Zadanie obejmuje:

• Utrzymanie, modernizacja i integracja z innymi repozytoriami PW systemu informatycznego e-SEZAM – repozytorium otwartych zasobów edukacyjnych,
  • Opracowanie i zamieszczenie w repozytorium 64 modułów edukacyjnych z zakresu Informatyki. Materiały przygotowane będą według standardów wypracowanych w poprzednim projekcie i zawierać będą elementy multimedialne i testy samooceniające.

Okres realizacji zadania: od 1.01.2021 do 31.12.2022