NERW 2 PW | Zadanie 31

ESKS - Elektroniczny System Kwaterowania Studentów

Przedmiotem zadania jest stworzenie i utrzymanie Elektronicznego Systemu Kwaterowania Studentów oraz jego integracja z systemami USOS oraz Akademik, a także dostosowanie w/w systemu do regulacji związanych z ochroną danych osobowych w stopniu spełniającym wymogi przepisów unijnych RODO oraz do regulacji nowej ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Nowy Elektroniczny System Kwaterowania Studentów będzie wspierał prawidłowe działanie infrastruktury studenckiej Politechniki Warszawskiej.

Cele szczegółowe:

1.      Weryfikacja środowiska systemowego ESKS w obecnej lokalizacji serwerowo-środowiskowej pod względem praw autorskich, poprawności działania i bezpieczeństwa danych osobowych;

2.      Przeprowadzenie konsultacji i zaprojektowanie systemu z Działem Bezpieczeństwa Informacji PW pod kątem wytycznych pozwalających spełnić wymogi RODO;

3.      Przeprowadzenie warsztatów i konsultacji dotyczących Elektronicznego Systemu Kwaterowania Studentów celem zaangażowania wszystkich użytkowników systemu, od studentów i pracowników kwaterujących począwszy, oraz uwzględnienie potrzeb osób z niepełnosprawnością;

4.      Zaprojektowanie nowego Elektronicznego Systemu Kwaterowania Studentów;

5.      Testowanie Systemu ESKS;

6.      Zintegrowanie Elektronicznego Systemu Kwaterowania Studentów z systemami istniejącymi już w Politechnice Warszawskiej: USOS oraz Akademik (System obsługi domów studenckich)

7.      Szkolenia pracowników oraz Samorządu Studentów PW z funkcjonowania systemu oraz stworzenie instrukcji dla użytkownika końcowego (studenta);

8.      Utrzymanie Elektronicznego Systemu Kwaterowania Studentów i jego ciągła ewaluacja.

Projektowany Elektroniczny System Kwaterowania Studentów będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich zainteresowanych grup, tj. kadry kierowniczej, pracowników domów studenckich, Samorządu Studentów PW i wreszcie samych studentów - użytkowników systemu oraz dostosowaniem procesu kwaterowania w PW do nowych wymagań prawnych, zarówno od strony nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym jak również przepisów dot. RODO. Wszystkie działania w zadaniu zostały zaplanowane zgodnie z zarządzaniem projektami.
Wnioskodawcą zadania jest Dom Studencki Bratniak-Muszelka, jednak zadanie obejmuje swoim zasięgiem zarówno wszystkie domy studenckie Politechniki Warszawskiej, Samorząd Studentów, jak i wszystkie wydziały PW z ich potencjałem dydaktycznym.

Okres realizacji zadania: 1.03.2019 - 31.06.2021

Nazwa jednostki odpowiedzialnej za realizację: Centrum Informatyzacji