NERW 2 PW | Zadanie 35

Modyfikacja programu studiów II stopnia na kierunku Robotyka i Automatyka

W ramach zadania wsparciem objętych będzie 15 studentów, którzy zostaną zrekrutowani na stacjonarne studia II stopnia, na kierunek robotyka i automatyka na Wydziale MEiL PW, stanowiący podstawową grupę docelową.

Od lutego 2022 r. do czerwca 2023 r. studenci kierunku Robotyka i Automatyka będą mieli okazję skorzystania z zupełnie nowych lub zmodernizowanych przedmiotów, takich jak:

• Automatyzacja procesów projektowania z wykorzystaniem Pythona

Liczba godzin zajęć: wykład: 15 h, laboratorium 15 h

• Cyfrowe przetwarzanie obrazów

Liczba godzin zajęć: wykład: 15 h, laboratorium 15 h

• Dynamika i sterowanie bezzałogowych statków powietrznych

Liczba godzin zajęć: wykład: 30 h

• Pracownia robotyki

Liczba godzin zajęć: laboratorium: 15 h, projekt: 15 h

• Dynamika i sterowanie robotów

Liczba godzin zajęć: wykład: 15 h, ćwiczenia: 15 h

• Sieci komputerowe

Liczba godzin zajęć: wykład: 15 h, laboratoria: 15 h

• Druk 3D w wytwarzaniu protez kończyn

Liczba godzin zajęć: wykład: 30 h, laboratorium: 30 h

• Programowanie w ROS

Liczba godzin zajęć: laboratorium: 30 h

• Roboty autonomiczne

Liczba godzin zajęć: wykład: 30 h

• Sztuczna inteligencja

Liczba godzin zajęć: wykład: 25 h, ćwiczenia 5 h

Zmodernizowany program kształcenia na kierunku robotyka i automatyka na Wydziale MEiL jest odpowiedzią na oczekiwania rynku pracy w zakresie pożądanych kompetencji absolwentów oraz rosnące zapotrzebowanie pracodawców na dobrze wykształconych specjalistów w dziedzinie robotyki i automatyki.

Studenci studiów II stopnia na kierunku Robotyka i Automatyka będą mogli skorzystać z przedmiotów bezpośrednio powiązanych z kluczowymi zagadnieniami robotyki i automatyki, a przy tym uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszego sprzętu, będącego wyposażeniem laboratoriów Wydz. MEiL. Będą kształceni w zakresie dynamiki i sterowania układów robotycznych, a także informatyki i sztucznej inteligencji. Planowane jest też wykorzystanie unikalnych kompetencji tych pracowników naukowych Wydziału, którzy są związani z techniką lotniczą, dzięki czemu studenci będą mogli zdobyć nowe umiejętności m.in. w zakresie bezzałogowych statków powietrznych oraz nawigacji.

Szczegółowych informacji nt. zmodernizowanego programu kształcenia na kierunku robotyka i automatyka udzielają: dr hab. inż. Marek Wojtyra, prof. uczelni – opiekun kierunku Robotyka i Automatyka oraz dr inż. Andrzej Chmielniak z Zakładu Teorii Maszyn i Robotów.

Kwota dofinansowania zadania 35: 108 900 zł

Szczegółowe informacje: https://meil.pw.edu.pl/MEiL/Projekty/NERW-PW-i-NERW-2-PW