NERW 2 PW | Zadanie 38

Kursy języka polskiego dla studentów z Ukrainy

Kursy języka polskiego przeznaczone są dla studentów Politechniki Warszawskiej pochodzących z Ukrainy, którzy chcieliby poszerzyć znajomość języka polskiego oraz uzyskać oficjalny certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego

Kursy języka polskiego mają na celu umożliwienie studentom szybkiego opanowania znajomości języka polskiego w zakresie pozwalającym na swobodną komunikację oraz kontynuację studiów w języku polskim na Politechnice Warszawskiej.

Kursy umożliwią studentom swobodną komunikację w języku polskim i ułatwią im funkcjonowanie w środowisku akademickim. Znajomość języka polskiego pomoże studentom w zdobyciu dodatkowych uprawnień i kwalifikacji zawodowych oraz będzie czynnikiem wpływającym korzystnie na funkcjonowanie w środowisku zawodowym.

Kursy języka polskiego będą skupiać się na ćwiczeniu umiejętności językowych: słuchania, czytania, pisania i mówienia, które są niezbędne do funkcjonowania w środowisku akademickim i zawodowym. W trakcie kursu przewidziane są testy sprawdzające nabyte umiejętności. Planowane są również egzaminy  końcowe.

Kursy realizowane w roku akademickim 2022/2023 zakończone będą państwowym egzaminem certyfikatowym na poziomie B1 lub B2.

Uczestnicy kursów rekrutowani będą spośród studentów Politechniki Warszawskiej, obywateli Ukrainy, którzy:

- przekroczyli granicę z RP po 24 lutego 2022 r.

- posiadają numer PESEL.

Szczegółowe informacje na temat kursów dostępne są pod adresem: nerw.sjo@pw.edu.pl