NERW 2 PW | Warsztaty dla doktorantek i doktorantów przygotowujących się do obrony rozprawy doktorskiej

Jesteś doktorantką lub doktorantem przygotowującym się do obrony rozprawy doktorskiej? Mamy coś dla Ciebie!

Otwieramy zapisy na dwa warsztaty (w trybie online), dzięki którym nie zaskoczy Was przebieg publicznej rozprawy doktorskiej:

  • Ostatni kamień milowy w projekcie „doktorat” - jak się przygotować do obrony pracy doktorskiej? (31 października 2023 r., godz. 13:45-16:00)
  • Publiczna obrona - jak się przygotować? (23 października 2023 r., godz. 17:15-19:30)

 

UWAGA! Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona!

Nie przegap tej okazji, zapisz się na spotkanie już dziś (REJESTRACJA DO 17 października!) i weź w nim udział:

 

Link do formularza: https://forms.office.com/e/RYWeYpRBWz

 

Ostatni kamień milowy w projekcie „doktorat” - jak się przygotować do obrony pracy doktorskiej?

Warsztaty dotyczą prezentacji podczas obrony rozprawy doktorskiej. Wskażą one jak się zachować, co robić, a czego unikać zarówno w zakresie przygotowania warstwy wizualnej prezentacji osiągnięcia naukowego, jak i wygłaszania treści podczas obrony doktoratu. Choć to ostatni krok w karierze doktoranta, to jest on decydujący w zakresie tego jak doktorant zostanie zapamiętany przez słuchaczy zgromadzonych podczas obrony pracy doktorskiej. Przedstawione w trakcie warsztatu formy komunikacji zostały przygotowane także z myślą o każdej osobie, która pragnie podnieść swoje kompetencje w zakresie wystąpień i prezentacji publicznych, w związku z czym treści oraz przedstawione komentarze przydadzą się także w dalszej karierze naukowej lub pozaakademickiej.

Prowadzący: prof. dr hab. inż. Mariusz Kostrzewski

Publiczna obrona - jak się przygotować?"

Podczas spotkania warsztatu zostanie omówimy przebieg publicznej rozprawy doktorskiej, dobre praktyki związane z przygotowaniem wystąpienia (zarówno techniczne, jak i "miękkie" związane z wystąpieniami publicznymi), techniki radzenia sobie ze stresem oraz odpowiemy na pytania osób uczestniczących w spotkaniu

Prowadzący: mgr inż. Dariusz Aksamit