Od pomysłu do projektu biznesowego – preinkubacja dla studentów Politechniki Warszawskiej Inkubator Innowacyjności PW

Do programu preinkubacyjnego zapraszamy studentów Politechniki Warszawskiej, którzy mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować. Proponujemy Wam udział w kursie pozwalającym na weryfikację założeń pomysłu biznesowego.

Rejestracja: https://tiny.pl/tmg85

Udział w programie jest bezpłatny.

*Partnerem wiosennej edycji programu od „ Od pomysłu do projektu biznesowego” jest Stowarzyszenie Studentów BEST (BEST Warszawa).

Kiedy?

Od 5 marca do 16 kwietnia (8 spotkań + Expert Day); godz. 14.00-20.00
Poszczególne terminy podamy wkrótce.

*W trakcie każdego spotkania serwis kawowy oraz lunch.

* Zaświadczenia dla tych, którzy ukończą cały program.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4; sala 5.04

Dla kogo?

Studenci stacjonarni Politechniki Warszawskiej:

• 4 ostatnie semestry studiów I i II stopnia

Zgłoszenia:

• osoby indywidualne
  • zespoły (2-5  osób)

Co zyskasz?

• udział w warsztatach (8 spotkań po 6h)
  • kontakt z mentorami Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej
  • dostęp do powierzchni ININ PW w trakcie trwania edycji, a także po, w celu kontynuacji pracy nad projektem (Project Room Inkubatora Innowacyjności PW)
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji projektu biznesowego, możliwość kontynuacji prac po założeniu działalności gospodarczej – w ramach Inkubacji - Inkubatora innowacyjności PW
  • pierwszeństwo udziału w wydarzeniach organizowanych przez CZIiTT PW
  • networking
  • DemoDay – prezentacja projektu przed szeroką publicznością w trakcie konferencji BEST Engineering Meeting – partnera najbliższej edycji

Program warsztatów:

Tydzień 1 i 2 Definicja problemu, możliwego rozwiązania i zestaw ogólnych informacji dot. prowadzenia firmy; Business Model Canvas.

Tydzień 3 Podstawy księgowości.

Tydzień 4 Customer Development; zaprojektowanie eksperymentu (wywiady, ankiety) dla pomysłu na produkt lub usługę; rozmowy z potencjalnymi klientami/użytkownikami.

Tydzień 5 Czym jest marka własna i jak ją zbudować?; zespół (budowa, rozwój, komunikacja).

Tydzień 6 Analiza wniosków z wywiadów/ankiet; ponowne uzupełnienie Business Model Canvas; finansowanie.

Tydzień 7 Marketing i sprzedaż; stworzenie prototypu (makieta, landing page itp.).

Tydzień 8 Pitching

+ Expert Day i DemoDay