Szkolenie MS-40364 Database Administration Fundamentals wraz z egzaminem MTA Exam 98-364

Zadanie 16 – Warsztaty szkoleniowe dla studentów w zakresie wykorzystania specjalistycznego oprogramowania w projektowaniu i obliczeniach

Opis szkolenia

Szkolenie pomagające w przygotowaniu do egzaminu Microsoft Technology Associate Exam 98-364. Szkolenie zawiera treść zgodną z Microsoft Official Academic Course dla tego egzaminu.

Po ukończeniu szkolenia student będzie:

• Rozumiał kluczowe aspekty baz danych
  • Tworzył obiekty baz danych
  • Manipulował danymi
  • Rozumiał sposoby przechowywania danych w bazach MS
  • Administrował bazami danych

Realizacja szkolenia planowana jest w formie zajęć online w dwóch edycjach:

I edycja:

weekendy w godz.: od 9.00 do 16:15 (Łącznie 32 h lekcyjne  +przerwy)

21, 22, 28. listopada oraz 05 grudnia 2020r.

Certyfikowany egzamin MTA Exam (nr 98-364) odbędzie się 10 grudnia w formie stacjonarnej w CZIiTT PW ul. Rektorska 4. Godziny egzaminu zostaną ustalone na szkoleniu. Prosimy o zarezerwowanie czasu między 10:00 - 18:00

II edycja:

weekendy w godz.: od 9.00 do 16:15 (Łącznie 32 h lekcyjne +przerwy)

13-14 oraz 20-21 lutego 2021r.

Certyfikowany egzamin MTA Exam (nr 98-364) odbędzie się 3 marca 2021 r. w formie stacjonarnej w CZIiTT PW ul. Rektorska 4. Godziny egzaminu zostaną ustalone na szkoleniu. Prosimy o zarezerwowanie czasu między 10:00 - 18:00.

Kto może wziąć udział Studenci Politechniki Warszawskiej czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia.
Cel szkolenia Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych studentów Politechniki Warszawskiej w zakresie systemu zarządzania bazą danych (SQL Server), a także przygotowanie studentów PW do uzyskania   pozytywnego wyniku z certyfikowanego egzaminu MTA Exam nr 98-364.
Prowadzący Zostanie podany wkrótce
Czas trwania 32 godziny lekcyjne
(1 godzina lekcyjna = 45 minut)

Szkolenie będzie prowadzone w formie zdalnej przez MS Teams.

Część ćwiczeniowa będzie realizowana w dedykowanym środowisku laboratoryjnym, do którego dostęp będzie realizowany za pomocą zdalnego dostępu - w celu połączenia wymagane będzie uruchomienie aplikacji Windowsa – „Połączenie zdalnego pulpitu” (domyślnie występująca w systemie Windows) i wpisanie otrzymanego od Trenera adresu. Każdy z uczestników otrzyma dedykowany dostęp do swojego wydzielonego środowiska, podany przez Trenera w czasie rozpoczęcia zajęć.

Zakres szkolenia

Zakres szkolenia jest zgodny z wymaganiami certyfikowanego egzaminu   MTA Exam:

Omówienie kluczowych aspektów baz danych

• wprowadzenie do koncepcji baz danych
  • wprowadzenie do Data Manipulation Language (DML)
  • wprowadzenie do Data Definition Language (DDL)

Tworzenie obiektów

• definiowanie rodzajów danych
  • tworzenie i wykorzystanie tabel
  • tworzenie widoków
  • tworzenie procedur składanowych

Manipulowanie danymi

• wykorzystanie zapytań do wyboru danych
  • wykorzystanie zapytań do wstawiania danych
  • aktualizowanie danych i baz danych
  • kasowanie danych

Sposoby przechowywania danych

• standaryzacja baz danych
  • klucze podstawowe, klucze obce, klucze złożone
  • indeksy klastrowane i nieklastrowane

Administracja bazami danych

• ochrona danych
  • kopie zapasowe baz danych i ich odtwarzanie

Utrwalenie wiedzy

• powtórzenie materiału
  • test próbny
  • omówienie wyników

Więcej informacji na temat szczegółowego zakresu szkolenia certyfikowanego egzaminu MTA Exam 98-364, który pojawi się na szkoleniu, znajduje się na stronie  Microsoft.

Wymagania względem uczestników projektu

Uczestnicy projektu zobowiązani są do:

1. Zapoznania się z Regulaminem rekrutacji

2. Udziału w przynajmniej 80% zajęć

3. Przystąpienia do certyfikowanego egzaminu MTA Exam

4. Przystąpienie do badania kompetencji przed rozpoczęciem szkolenia i po zakończeniu szkolenia

Dokument wydawany po zakończeniu szkolenia Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie ukończenia kursu.
Uczestnicy, którzy pozytywnie zdadzą egzamin otrzymają certyfikat Microsoft MTA.